Αθλητικά

Η Γιουβέντους βρέθηκε να χάνει με 3-0 στην έδρα της Μπολόνια, για την προτελευταία αγωνιστική της Serie A, αλλά με μία φοβερή αντεπίθεση στο φινάλε του αγώνα, κατάφερε να πάρει την ισοπαλία με σκορ 3-3.

Για πάνω από 75 λεπτά αγώνα, η Μπολόνια ήταν “κυρίαρχη” της αναμέτρησης και σκόραρε με Καλαφιόρι (2) και Κάστρο, αλλά η Γιουβέντους μείωσε με τον Κιέζα στο 76′ και στη συνέχεια βρήκε δύο ακόμη γκολ μέσα σε 1,5 λεπτό με Μίλικ και Γιλντίζ, για να φέρει στο 85′ το ματς στα ίσια.

Το 3-3 ήταν και το τελικό σκορ στην αναμέτρηση της Serie A, με τις δύο ομάδες να μένουν ισόβαθμες στην 3η θέση, αλλά να έχουν εξασφαλίσει αμφότερες την έξοδο στο Champions League της επόμενης περιόδου.

Θυμίζουμε ότι η Ιταλία θα έχει 5 ομάδες τη νέα σεζόν στο Champions League.

To άρθρο Μπολόνια – Γιουβέντους 3-3: Ισοπαλία μετά από φοβερή αντεπίθεση της «γηραιάς κυρίας» στη Serie A δημοσιεύτηκε στο NewsIT .