Αθλητικά

Έξαλλος ο Γιώργος Μπαρτζώκας δέχθηκε τεχνική ποινή στο Ολυμπιακός – ΑΕΚ

Ο Ολυμπιακός δίνει το πρώτο παιχνίδι για τα πλέι οφ της Basket League κόντρα στην ΑΕΚ και το ματς ήταν ντέρμπι στο ξεκίνημα, οδηγώντας και σε ένα ξέσπασμα από τον Γιώργο Μπαρτζώκα.

Σε μία φάση στο πρώτο δεκάλεπτο του Ολυμπιακός – ΑΕΚ στο ΣΕΦ, ο Γιώργος Μπαρτζώκας ήταν έξαλλος με την απόφαση των διαιτητών και δεν κατάφερε να συγκρατήσει τα νεύρα του, με αποτέλεσμα να δεχθεί τεχνική ποινή.

Έχοντας ήδη και μία προειδοποίηση από τους διαιτητές, ο προπονητής των Πειραιωτών τιμωρήθηκε για την αντίδρασή του σε ένα επιθετικό φάουλ που σφυρίχτηκε στον Πίτερς.

Η τεχνική ποινή στον Μπαρτζώκα

Ο Ολυμπιακός συνέχισε πάντως να πηγαίνει πόντο πόντο με την ΑΕΚ μέχρι το ημίχρονο και μάλιστα βρέθηκε να χάνει με 42-41 στο 20′.

To άρθρο Έξαλλος ο Γιώργος Μπαρτζώκας δέχθηκε τεχνική ποινή στο Ολυμπιακός – ΑΕΚ δημοσιεύτηκε στο NewsIT .