Αθλητικά

Η Γιουβέντους “σφράγισε” και μαθηματικά την έξοδο στο Champions League, αλλά είχε νέα “γκέλα” στη Serie A, μένοντας στην ισοπαλία με 1-1 κόντρα στην υποβιβασμένη Σαλερνιτάνα του Μανωλά.

Με μία σειρά από αρνητικά αποτελέσματα τον τελευταίο καιρό, η Γιουβέντους έχει πέσει πια στην 4η θέση της βαθμολογίας της Serie A και μάλιστα αυτή τη φορά, “έσωσε” το βαθμό κόντρα στη Σαλερνιτάνα, με ένα γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Ο Ραμπιό σκόραρε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων και διαμόρφωσε το τελικό σκορ, στερώντας από τη Σαλερνιτάνα μία νίκη γοήτρου. Οι φιλοξενούμενοι είχαν προηγηθεί από νωρίς με τον Πιερότσι, αλλά έμειναν τελικά στην ισοπαλία.

Απομένουν δύο αγωνιστικές για το φινάλε της Serie A.

To άρθρο Γιουβέντους – Σαλερνιτάνα 1-1: Ισοπαλία με γκολ στις καθυστερήσεις για τη «γηραιά κυρία» στη Serie A δημοσιεύτηκε στο NewsIT .