Αθλητικά

Η ΑΕΚ αντιμετωπίζει τον Παναθηναϊκό για την 7η αγωνιστική των πλέι οφ της Super League 1 και πήρε από νωρίς το προβάδισμα του αγώνα, με τον Ελίασον να κάνει το 1-0 στο 7ο λεπτό.

Με δυνατό ξεκίνημα στο ματς, η ΑΕΚ προσπάθησε να “πιέσει” από τα πρώτα λεπτά την άμυνα του Παναθηναϊκού και κατάφερε να αιφνιδιάσει τους φιλοξενούμενους, με το γκολ του Ελίασον.

Ο Σουηδός εξτρέμ έκανε φοβερό πλασέ λίγο μέσα από την περιοχή και νίκησε τον Ντραγκόφσκι, για να βάλει την ομάδα του μπροστά στο σκορ και “φωτιά” στην κατάμεστη OPAP Arena.

Το γκολ του Ελίασον για το ΑΕΚ – Παναθηναϊκός 1-0

Με νίκη στο ντέρμπι, η ΑΕΚ θα ξεφύγει στην κορυφή της βαθμολογίας.

To άρθρο ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Το γκολ του Ελίασον για το 1-0 της Ένωσης στο ντέρμπι των πλέι οφ της Super League 1 δημοσιεύτηκε στο NewsIT .