Αθλητικά

Ο Ολυμπιακός ηττήθηκε 3-0 σετ από τον Παναθηναϊκό, στην τρίτη μεταξύ τους αναμέτρηση για τους τελικούς της Volley League γυναικών, με το «τριφύλλι» να μειώνει σε 2-1 τη σειρά.

Ο Παναθηναϊκός κρατούσε το καλύτερο εφετινό παιχνίδι του για τον τρίτο αγώνα της σειράς των τελικών. Πιάνοντας εντυπωσιακή απόδοση, οι «πράσινες» που έπαιζαν με την πλάτη στον τοίχο νίκησαν με 3-0 σετ τον Ολυμπιακό στην έδρα του, μείωσαν σε 2-1 και επιστρέφουν για το τέταρτο παιχνίδι στο γήπεδό τους, στο κλειστό του Μετς, την Τετάρτη 24 Απριλίου.

Από την πλευρά τους, οι «ερυθρόλευκες» ήταν κάκιστες και παρότι είχαν το παιχνίδι του τίτλου στην έδρα τους δεν τα κατάφεραν, ενδεχομένως επειδή δεν περίμεναν τόσο αποφασισμένο τον αντίπαλό τους. Θα έχουν πάντως την ευκαιρία τους στο Μετς, μια έδρα από την οποία είχαν περάσει με 3-1 στον δεύτερο τελικό.

To άρθρο Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός 0-3: Οι «πράσινες» μείωσαν τη σειρά στους τελικούς της Volley Leaguε γυναικών δημοσιεύτηκε στο NewsIT .