Αθλητικά

Λαμία – ΠΑΟΚ 1-1: Γκέλα ολκής για τους Θεσσαλονικείς

Ο ΠΑΟΚ αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με τη Λαμία στο “Αθ. Διάκος”, άφησε δύο βαθμούς σε μία έδρα που οι βασικοί του αντίπαλοι έκαναν περίπατο κι έχασε κι άλλο έδαφος στη μάχη του τίτλου. Οι Θεσσαλονικείς κατάφεραν, μάλιστα, να σώσουν τον βαθμό στις καθυστερήσεις, σε μία από τις χειρότερες εμφανίσεις της ομάδας του Λουτσέσκου στο φετινό πρωτάθλημα.

Ο ΠΑΟΚ ήταν κατώτερος των περιστάσεων στο εκτός έδρας παιχνίδι με τη Λαμία και κατάφερε να πάρει την ισοπαλία (1-1), αφού ισοφάρισε στα τελευταία λεπτά των καθυστερήσεων, αδυνατώντας να απειλήσει σημαντικά τους Φθιώτες καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα.

Πρόκειται για μία ισοπαλία, η οποία ήταν σαν ήττα, μιας και ο Δικέφαλος του Βορρά “πέταξε” βαθμούς σε μία έδρα, όπου ΑΕΚ, Παναθηναϊκός και Ολυμπιακός έκαναν… περίπατο. Ο ΠΑΟΚ άφησε, μάλιστα, βαθμούς για δεύτερη φορά κόντρα σε αδιάφορη βαθμολογική ομάδα, αφού είχε χάσει στην έδρα του από τον Άρη στην πρεμιέρα των πλέι οφ.

To άρθρο Λαμία – ΠΑΟΚ 1-1: Γκέλα ολκής για τους Θεσσαλονικείς δημοσιεύτηκε στο NewsIT .