Αθλητικά

O Ολυμπιακός επικράτησε του Παναθηναϊκού 3-2 σετ στον τρίτο μεταξύ τους τελικό για την Volley League ανδρών, με τους «ερυθρόλευκους» να κατακτούν το πρωτάθλημα Ελλάδας για δεύτερη συνεχόμενη σεζόν.

Μετά από ένα καταπληκτικό παιχνίδι ο Ολυμπιακός νίκησε τον Παναθηναϊκό με 3-2 στον 4ο τελικό της Volley League, έκανε το 3-1 στις νίκες και κατέκτησε τον 32ο τίτλο της Ιστορίας του, ολοκληρώνοντας την εφετινή σεζόν ως νταμπλούχος, καθότι πριν από λίγες εβδομάδες είχε κάνει δικό του και το Κύπελλο Ελλάδος.

Οι Στερν και Ιντάλγκο «υπέγραψαν» τη μεγάλη νίκη του Ολυμπιακού, απέναντι σε έναν Παναθηναϊκό που «γύρισε» απ’ το 2-0, πήγε τον αγώνα στο τάι-μπρέικ, αλλά δεν είχε σωστές επιλογές στο φινάλε.

Τα σετ: 25-17, 25-19, 20-25, 20-25, 12-15

Περισσότερα σε λίγο…

To άρθρο Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός 3-2: Οι ερυθρόλευκοι κατέκτησαν το πρωτάθλημα της Volley League δημοσιεύτηκε στο NewsIT .