Αθλητικά

Ο πρόεδρος της Μπαρτσελόνα Τζοάν Λαπορτά με επίσημη τοποθέτηση του ανέφερε πως εάν το γκολ της ομάδας του, το οποίο ακυρώθηκε στο πρόσφατο ντέρμπι απέναντι στην Ρεάλ Μαδρίτης ήταν κανονικό, οι «μπλαουγκράνα» θα ζητήσουν επανάληψη του αγώνα.

Συγκεκριμένα ο Τζοάν Λαπόρτα εμφανώς εκνευρισμένος από την διαιτησία στο πρόσφατο «classico» μεταξύ Ρεάλ Μαδρίτης και Μπαρτσελόνα, στο οποίο οι γηπεδούχοι κέρδισαν με σκορ 3-2, θέλησε να μιλήσει δημόσια και να κάνει μια αποκάλυψη βόμβα.

Ο ισχυρός άνδρας των Καταλανών τόνισε πως έχουν γίνει αρκετά λάθη από την διαιτησία κατά της ομάδας του τη φετινή περίοδο, με τον ίδιο να θέλει να περάσει στην αντεπίθεση.

Μένει να δούμε εάν αποδειχθεί πως όντως η Μπαρτσελόνα αδικήθηκε, η αναμέτρηση ενάντια στην Ρεάλ Μαδρίτης επαναληφθεί.

To άρθρο Λαπόρτα για το Ρεάλ – Μπαρτσελόνα: «Θα ζητήσουμε επανάληψη του αγώνα εάν το γκολ που ακυρώθηκε έπρεπε να μετρήσει» δημοσιεύτηκε στο NewsIT .