Αθλητικά

Πορτογαλία: Άγριο ξύλο με οπαδούς και παίκτες στο Τσάβες – Εστορίλ

Απίστευτες εικόνες στο παιχνίδι Τσάβες – Εστορίλ στην Ποτογαλία, με τους οπαδούς των γηπεδούχων να εισβάλλουν στον αγωνιστικό χώρο και να παίζουν άγριο ξύλο με παίκτες των φιλοξενούμενων.

Με το σκορ στο 2-1 υπέρ της Εστορίλ, ο τερματοφύλακας της ομάδας έκανε καθυστερήσεις για να τελειώσει ο αγώνας, γεγονός που έκανε έξαλλους τους οπαδούς της Τσάβες, με αποτέλεσμα να κάνουν ντου στον αγωνιστικό χώρο και να αρχίζουν το… ξύλο.

Ο τερματοφύλακας της Εστορίλ και ένας συμπαίκτης του “απάντησαν” όμως, με αποτέλεσμα να δεχθούν την κόκκινη κάρτα του διαιτητή. Η Τσάβες “επιβραβεύτηκε” έτσι, ισοφαρίζοντας σε 2-2 στις καθυστερήσεις, αφού το παιχνίδι συνεχίστηκε κανονικά. Δύσκολα πάντως θα γλιτώσει την τιμωρία, που μπορεί να είναι και… καταδικαστική στη “μάχη” που δίνει για την παραμονή στην κατηγορία του πορτογαλικού ποδοσφαίρου.

Η Τσάβες βρίσκεται στο -5 από τη θέση που οδηγεί στα μπαράζ και ενώ απομένουν τέσσερις αγωνιστικές για το φινάλε της σεζόν στην Πορτογαλία.

To άρθρο Πορτογαλία: Άγριο ξύλο με οπαδούς και παίκτες στο Τσάβες – Εστορίλ δημοσιεύτηκε στο NewsIT .