Αθλητικά

Λίβερπουλ 1-3: Έπιασαν την Άρσεναλ στην κορυφή οι «κόκκινοι» στην Premier League

Η Λίβερπουλ χρειάστηκε να… σοβαρευτεί στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά κατάφερε να φθάσει στη νίκη με 3-1 στην έδρα της Φούλαμ και να επανέλθει στην κορυφή της Premier League, έστω και με παιχνίδι περισσότερο από τη Μάντσεστερ Σίτι.

Με γκολ του Αλεξάντερ-Άρνολντ, η Λίβερπουλ άνοιξε το σκορ στο 32′, αλλά δέχθηκε την ισοφάριση από τη Φούλαμ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Χρειάστηκε έτσι δύο γκολ από τον Γκράφενμπερκ και τον Ζότο στο δεύτερο μέρος, για να πάρει το διπλό στο Λονδίνο και να συνεχίσει τη “μάχη” για τον τίτλο στην Premier League.

Οι “κόκκινοι” έφθασαν τους 74 βαθμούς, όσους έχει και η Άρσεναλ, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται πλέον την πρώτη θέση, αλλά με μόλις ένα βαθμό παραπάνω από τη Μάντσεστερ Σίτι, η οποία έχει ένα παιχνίδι λιγότερο.