Επιστήμη

Γαλλία: Νέα γκέλα για την Παρί, 1-1 με την Τουλούζ

Η επιστροφή του Κιλιάν Εμπαπέ στην ενδεκάδα της Παρί Σεν Ζερμέν συνδυάστηκε μεν με γκολ, δεν αρκούσε, όμως, για να φέρει και το πρώτο «τρίποντο» για τους πρωταθλητές της Ligue 1.

Μετά το εντός έδρας 0-0 της πρεμιέρας με τη Λοριάν, η Παρί αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ, 1-1, στην έδρα της Τουλούζ, η οποία «έσωσε την παρτίζα» τρία λεπτά πριν από το 90΄ με το πέναλτι του Αμπουκχάλ.

ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ

Ο Εμπαπέ, μετά τα γνωστά προβλήματα που αντιμετωπίζει στην ομάδα, σχετικά με το μέλλον του σ΄ αυτή, πέρασε αλλαγή στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους και κατάφερε με πέναλτι να βάλει μπροστά τους «πρωτευουσιάνους». Το γκολ αυτό δεν ήταν αρκετό για το συγκρότημα του Λουίς Ενρίκε, καθώς στο 87΄ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον ίδιο τρόπο.